Small_1524753100-0001
Dora Alcozer
Paraprofessional Aide, ELL Program
ELL
(262)275-6896
Small_1524755408-0002
Travis Alexander ext 1257
Grade 8 Math
7th & 8th Grades
(262)275-6896
Small_1524755434-0004
Dan Arnold ext 1250
Grades 7-8 Social Studies
Social Studies
(262)275-6896
Small_1524755466-0005
Mandi Austin ext 1221
Grade 5 Math
5th & 6th Grades
(262)275-6896
Small_1524755488-0006
Laura Barker ext 1259
Grades 5-8 Vocal/General Music
Encore
(262)275-6896
Small_1524755511-0007
Ted Beauchaine ext 1238
Grades 5-8 General Art
Encore
(262)275-6896
Small_1524755596-0008
William Bojar ext 1254
Grade 6 Language Arts
5th & 6th Grades
(262)275-6896
Small_1524755619-0009
Cathy Boldger ext 1252
Kindergarten
JK & Kindergarten
(262)275-6896
Small_1524755642-0011
Karie Bourke ext 1237
Business Services Agent
District Office
(262)275-6896
Small_1524755662-0012
Caroline Briggs
Technology Assistant
District Office
(262)275-6896
Small_1524755683-0013
Susan Brungraber ext 1242
Grades 7-8 Science
Science
(262)275-6896
Small_1524755758-0014
Laurie Clinkingbeard ext 1235
Speech/Language Therapist
Special Education
(262)275-6896
Small_1524755797-0014
Eileen Coleman ext 1206
Main Office Secretary
District Office
(262)275-6896
Small_1524755819-0015
Katie Cronin
Kitchen Assistant
Food Service
(262)275-6896
Small_1524755844-0016
Nichole Crusan
Early Childhood Paraprofessional
JK & Kindergarten
(262)275-6896
Small_1524755870-0017
Keri Cruz ext 1230
Kindergarten
JK & Kindergarten
(262)275-6896
Small_1524756085-0019
Barb Dade ext 1200
Executive Secretary
District Office
(262)275-6896
Small_1524756125-0020
Jill Dallesasse ext 1228
Grade 5 Language Arts
5th & 6th Grades
(262)275-6896
Small_1524756154-0021
Bridget DeVries ext 1207
Food Service Clerk
Food Service
(262)275-6896
Default_avatar
Eileen Dixon
Early Childhood Paraprofessional
JK & Kindergarten
(262) 275-6896
Small_1524756187-0022
Caitlin Dowden ext 1227
Grade 4
3rd & 4th Grades
(262)275-6896
Small_1524756256-01125
Rufina Escobar
Custodian
District Office
(262)275-6896
Small_1524756284-0023
Todd Gauger ext 1260
Technology Coordinator
District Office
(262)275-6896
Small_1524858766-0072
Abby Gibbs
Special Education Program Paraprofessional
Special Education
(262)275-6896
Small_1524756433-0024
Amber Gleeson ext 1241
Grade 2
1st & 2nd Grades
(262)275-6896
Small_1524756456-0025
Roberto Gutierrrez ext 1224
English Language Learners Program/Teacher
ELL
(262)275-6896
Small_1524756507-0028
Danielle Harkness ext 1255
School Psychologist
Special Education
(262)275-6896
Small_1524756533-0029
Tyler Heck ext 1222
Grade 6 Math
5th & 6th Grades
(262)275-6896
Small_1524756558-0031
Sue Hill
Special Education Program Paraprofessional
Special Education
(262)275-6896
Small_1524756582-0032
Don Hoey ext 1217
Grade 3
3rd & 4th Grades
(262)275-6896
Small_1524756609-0035
Laura Hummel ext 1246
Junior Kindergarten
JK & Kindergarten
(262)275-6896
Small_1524756650-0035
Troy Hummel ext 1229
Physical Education
Encore
(262)275-6896
Small_1524756695-0036
Heladia Jaimes
Custodian
District Office
(262)275-6896
Small_1524756729-0036
Amy Janney ext 1258
Kindergarten
JK & Kindergarten
(262)275-6896
Small_1524756755-0037
Mary Ann Kahl ext 1204
District Administrator
District Office
(262)275-6896
Small_1524756784-0038
Peter Kahl ext 1245
Grade 2
1st & 2nd Grade
(262)275-6896
Small_1524756874-0043
Sherrie Kirchberg
Head Custodian
District Office
(262)275-6896
Small_1524758535-0040
Phill Klamm ext 1205
Principal
District Office
(262)275-6896
Small_1524756907-0041
Lee Knoble-Janney ext 1244
School Counselor
Encore
(262)275-6896
Small_1524756936-0042
Kris Koltes ext 1232
Junior Kindergarten
JK & Kindergarten
(262)275-6896
Small_1524758174-0043
Diane Lambert ext 1210
Grade 7 Language Arts
7th & 8th Grades
(262)275-6896
Default_avatar
Oanh Llewellyn
Kitchen Assistant
Food Service
(262) 275-3662
Small_1524758214-0050
Julie Lohse ext 1209
School Nurse
District Office
(262)275-6896
Small_1524758244-0052
Claudia Mendoza
Paraprofessional Aide, ELL Program
ELL
(262)275-6896
Small_1524758324-0045
Lesley Nason ext 1220
English Language Learners Program/Teacher
ELL
(262)275-6896
Small_1524758482-0049
Jennifer Ott-Wilson ext 1212
School Counselor
District Office
(262)275-6896
Small_1524758510-0050
Melinda Peterson ext 1216
Special Education. Grades K-4
Special Education
(262)275-6896
Small_1524758560-0051
Kim Pobursky
Kitchen Assistant
District Office
(262)275-6896
Small_1524758587-0052
Rachel Roemer ext 1240
Grades JK-4 General Art
Encore
(262)275-6896
Small_1524758614-0053
Michelle Schauf ext 1225
Grades 5-6 Science
Science
(262)275-6896
Small_1524758642-0054
Cory Schuh
Early Childhood Paraprofessional
JK & Kindergarten
(262)275-6896
Small_1524758671-0055
Kira Schwaegerl ext 1253
Grade 7 Math
7th & 8th Grades
(262)275-6896
Small_1524758699-0056
MaryEllen Schwake
Special Education Program Paraprofessional
Special Education
(262)275-6896
Small_1524758743-0067
Trisha Stupey
Kitchen Assistant
District Office
(262)275-6896
Small_1524758776-0057
Jennifer Thompson ext 1264
Special Education, Grades 5-6
Special Education
(262)275-6896
Small_1524758834-0059
Eileen Travis
Grades 1-2 Paraprofessional
1st & 2nd Grades
(262)275-6896
Small_1524758860-0060
Jill Trosclair ext 1249
Grade 4
3rd & 4th Grades
(262)275-6896
Small_1524758891-0061
Barbara Weborg ext 1223
Library/Media Specialist
Encore
(262)275-6896
Small_1524758915-0062
Sherry Weis ext 1218
Grades JK-4 General/Vocal Music
Encore
(262)275-6896
Small_1524758946-0063
Brenda Wenger ext 1208
Business Office Clerk
District Office
(262)275-6896
Small_1524758972-0064
Linda Wenzel ext 1219
Grade 2
1st & 2nd Grade
(262)275-6896
Small_1524759000-0065
Brent Wilson ext 1263
Digital & Tiered Learning Instructional Leader
Encore
(262)275-6896
Small_1524759032-0066
Kathy Wohlbedacht
Copy Center Aide
District Office
(262)275-6896
Small_1524759065-0079
Jeff Wolski ext 1214
Buildings & Grounds Supervisor
District Office
(262)275-6896
Small_1524759130-0068
Stacey Zwirlein ext 1248
Instrumental Music
Encore
(262)275-6896