Dora Alcozer
Paraprofessional Aide, ELL Program
ELL
(262)275-6896
Travis Alexander ext 1257
Grade 8 Math
7th & 8th Grades
(262)275-6896
Mandi Austin ext 1221
Grade 5 Math
5th & 6th Grades
(262)275-6896
Laura Barker ext 1259
Grades 5-8 Vocal/General Music
Encore
(262)275-6896
Ted Beauchaine ext 1238
Grades 5-8 General Art
Encore
(262)275-6896
Cathy Boldger ext 1252
Kindergarten
JK & Kindergarten
(262)275-6896
Karie Bourke ext 1237
Business Services Agent
District Office
(262)275-6896
Jason Bousman
Middle School English Language Arts
7th & 8th Grades
(262) 275-6896 X1253
Susan Brungraber ext 1242
Grades 6-8 Science
Science
(262)275-6896
Laurie Clinkingbeard ext 1235
Speech/Language Therapist
Special Education
(262)275-6896
Eileen Coleman ext 1206
Main Office Secretary
Welcome Center
(262)275-6896
Katie Cronin
Kitchen Assistant
Food Service
(262)275-6896
Nichole Crusan
Early Childhood Paraprofessional
JK & Kindergarten
(262)275-6896
Keri Cruz ext 1230
Grade 2
1st & 2nd Grades
(262)275-6896
Barb Dade ext 1200
Executive Secretary
District Office
(262)275-6896
Jill Dallesasse ext 1228
Grades 5-6 Language Arts
5th & 6th Grades
(262)275-6896
Eileen Dixon
Early Childhood Paraprofessional
JK & Kindergarten
(262) 275-6896
Caitlin Dowden ext 1227
Teacher on Special Assignment (TOSA)
Welcome Center
(262)275-6896
Rufina Escobar
Custodian
District Office
(262)275-6896
Todd Gauger ext 1260
Technology Coordinator
District Office
(262)275-6896
Abby Gibbs
Special Education Program Paraprofessional
Special Education
(262)275-6896
Valerie Gibbs
Board Clerk
Board of Education
(262) 215-1954
Amber Gleeson ext 1241
Grade 1
1st & 2nd Grades
(262)275-6896
Roberto Gutierrez ext 1224
English Language Learners Program/Teacher
ELL
(262)275-6896
Tamara Hagen ext 1207
Food Service Clerk
Food Service
(262)275-6896
Nicole Hajewski ext 1254
Grades 6-8 Social Studies
Social Studies
(262)275-6896
Danielle Harkness ext 1255
School Psychologist
Special Education
(262)275-6896
Tyler Heck ext 1222
Grade 6-7 Math
5th & 6th Grades
(262)275-6896
Mary Heyer
Board President
Board of Education
(262) 215-1958
Sue Hill
Special Education Program Paraprofessional
Special Education
(262)275-6896
Don Hoey ext 1217
Grades 3-5 Social Studies
Social Studies
(262)275-6896
Cheryl Huff
Special Education Aide
(262) 275-6896
Laura Hummel ext 1246
Kindergarten
JK & Kindergarten
(262)275-6896
Troy Hummel ext 1229
Physical Education
Encore
(262)275-6896
Heladia Jaimes
Custodian
District Office
(262)275-6896
Amy Janney ext 1258
Junior Kindergarten
JK & Kindergarten
(262)275-6896
Peter Kahl ext 1245
Grade 3 Math
3rd & 4th Grades
(262)275-6896
Sherrie Kirchberg
Head Custodian
District Office
(262)275-6896
Jodie Klamm
Middle School Special Education Teacher
(262) 275-6896
Phill Klamm ext 1205
Interim District Administrator/Principal
District Office
(262)275-6896
Lee Knoble-Janney ext 1244
School Counselor
Encore
(262)275-6896
Kris Koltes ext 1232
Kindergarten
JK & Kindergarten
(262)275-6896
Jennifer Koplitz ext 1251
Grade 4 Math
3rd & 4th Grades
(262) 275-6896
Jaime Leimberg
Paraprofessional/Aide
(262) 285-6896
Lesley Nason ext 1220
English Language Learners Program/Teacher
ELL
(262)275-6896
Amelia Nelson
Paraprofessional/Aide
Encore
(262) 275-6896
Cori Niemuth ext 1233
Grade 3 English/Language Arts
3rd & 4th Grades
(262)275-6896
Claudia Ortiz
Health Aide
ELL
(262)275-6896
Jennifer Ott-Wilson ext 1212
School Counselor
District Office
(262)275-6896
Melinda Peterson ext 1216
Special Education. Grades K-4
Special Education
(262)275-6896
Kim Pobursky
Kitchen Supervisor
District Office
(262)275-6896
Jacob Ries
Board Member at Large
Board of Education
Chad Roehl
Board Treasurer
Board of Education
(608) 728-1625
Rachel Roemer ext 1240
Grades JK-4 General Art
Encore
(262)275-6896
Michelle Schauf ext 1225
Grades 3-5 Science
Science
(262)275-6896
Bridget Schwake
School Aide
(262)2756896
Josh Stevens
Paraprofessional/Aide
(262) 275-6896
Ciara Stilling ext 1226
Physical Education
Encore
(262) 275-6896
Trisha Stupey
Kitchen Assistant
District Office
(262)275-6896
Jennifer Thompson ext 1264
Special Education, Grades 5-6
Special Education
(262)275-6896
Eileen Travis
Grades 1-2 Paraprofessional
1st & 2nd Grades
(262)275-6896
Jill Trosclair ext 1249
Grade 4 English/Language Arts
3rd & 4th Grades
(262)275-6896
Barbara Weborg ext 1223
Grade 5 Library/Media Specialist
Encore
(262)275-6896
Sherry Weis ext 1218
Grades JK-4 General/Vocal Music
Encore
(262)275-6896
Brenda Wenger ext 1208
Business Office Clerk
District Office
(262)275-6896
Linda Wenzel ext 1219
Grade 1
1st & 2nd Grade
(262)275-6896
Wesley Wildcat
Mascot
Brent Wilson ext 1263
Digital & Tiered Learning Instructional Leader
Encore
(262)275-6896
Kathy Wohlbedacht
Copy Center Aide
District Office
(262)275-6896
Jeff Wolski ext 1214
Buildings & Grounds Supervisor
District Office
(262)275-6896
Sarah Yakes
Paraprofessional/Aide
(262) 275-6896
Sue Zillmer
Board Vice President
Board of Education
(815) 871-9540